Zdrada małżeńska – objawy, dowody zdrady

Zdrada w małżeństwie kładzie się cieniem na dawnej miłości, wprowadza w życie chaos i ból. Zdradzany partner najczęściej dąży do rozwodu. Zanim jednak złoży pozew w sądzie powinien zadbać o dobre udokumentowanie zdrady. Na pewno pomocne będą usługi agencji detektywistycznej.

Podejrzenie o zdradę – czy warto dążyć do konfrontacji?

Podejrzenie o zdradę zawsze budzi skrajnie trudne emocje. Zdradzany małżonek nierzadko ma chęć spakować męża lub żonę i wystawić walizki za próg. Inną częstą reakcją jest płacz, prośby o powrót, odwoływanie się do dawnych uczuć, szantażowanie dziećmi. Zdradzana osoba dąży do konfrontacji z kochankiem lub kochanką żony lub męża. To może być poważny błąd, który przyniesie katastrofalne skutki. Jako agencja detektywistyczna odradzamy działania pod wpływem impulsu.

Chociaż nie jest to proste, zdradę trzeba potraktować na chłodno. Tylko takie zachowanie pozwoli zebrać konkretne dowody zdrady i później odpowiednio je wykorzystać. W przeciwnym przypadku zdradzający małżonek poczuje się ostrzeżony i zadba o to, by nie dało się udowodnić jego wiarołomności.

To, że mąż lub żona zdradzają, wcale nie oznacza, że chcą zakończyć dotychczasowy związek. Przeciwnie. Mogą chcieć w nim tkwić z wielu powodów – emocjonalnych lub materialnych. Zdradę mogą traktować marginalnie – ot, krótki skok w bok bez żadnych zobowiązań. Dowody zdrady będą głęboko ukryte i nie da się ich znaleźć bez profesjonalnej pomocy prywatnego detektywa.

Po czym poznać, że partner zdradza?

Wbrew pozorom nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Tylko na filmach zdradzający są tak nieostrożni, że noszą w kieszeni liściki od kochanków albo długo rozmawiają przez telefon w łazience. W praktyce wygląda to nieco inaczej. Ludzie nie chcą być przyłapani na zdradzie, więc są bardzo ostrożni. Co nie znaczy, że nie wysyłają mimowolnie żadnych sygnałów.

Partner, który zaangażował się w nowy związek, zaczyna bardziej dbać o siebie. Często znika z domu pod pozorem pracy, jednak nie przekłada się to na większe dochody. Nie zawsze zmienia stosunek do aktualnego partnera, wbrew pozorom nie unika współżycia. Najczęściej zdradzana osoba coś podejrzewa, ale nie umie swoich podejrzeń zwerbalizować. Do ustalenia faktów potrzebna będzie profesjonalna pomoc agencji detektywistycznej.

Dlaczego warto zadbać o dowody zdrady?

Kiedy dochodzi do sprawy rozwodowej, w sądzie nie liczą się przeczucia, ale fakty. Nie wystarczy powiedzieć: „Mąż (lub żona) mnie zdradza”. Zdradę trzeba jeszcze udowodnić. Tylko twarde dowody są dla sądu przesłanką do orzeczenia rozwodu z winy osoby zdradzającej. Dlaczego to takie ważne? Małżonkowi winnemu rozpadowi małżeństwa trudniej będzie udowodnić, że skutecznie i odpowiedzialnie zajmie się dziećmi. Sąd raczej przyzna je osobie zdradzanej.

Istotna jest też kwestia alimentów na byłą żonę lub męża. Jeśli rozwód będzie orzeczony bez orzekania o winie, alimenty będą przysługiwały tylko pięć lat. Jeśli rozwód zostanie orzeczony ze wskazaniem winy, alimenty będą wypłacane dożywotnio lub do momentu, w którym zdradzony małżonek zawrze kolejny związek małżeński.

Dlaczego warto wynająć agencję detektywistyczną do udowodnienia zdrady?

Już sama nazwa agencja detektywistyczna jest odpowiedzią na pytanie. Nad zebraniem dowodów zdrady nie pracuje jedna osoba, ale cały zespół. Zdradzający małżonek jest obserwowany dwadzieścia cztery godziny na dobę. Można bez problemu sprawdzić, jak wiele godzin poświęca na pracę, co robi w czasie wolnym, z kim się spotyka, na co wydaje pieniądze.
Działania operacyjne nakierowane są na zebranie twardych dowodów zdrady. Najczęściej są to zdjęcia, ale mogą być też nagrania audio lub video. W każdym przypadku zdrady, dowody będą na tyle jednoznaczne, że sąd nie będzie miał żadnych wątpliwości.

A co, jeśli podejrzenia o zdradzie okazują się niesłuszne?

Czy zdradę można naprawdę głęboko ukryć? Teoretycznie tak, ale dobry detektyw na pewno dotrze do prawdy. Jeśli nie dokopie się do żadnych dowodów zdrady, to najwyraźniej nie miała ona miejsca. Co w takim razie?

Każde podejrzenie należy zweryfikować. Jeśli prywatny detektyw nie znajdzie dowodów zdrady, na pewno uda mu się ustalić, co sprawiło, że mąż lub żona sprawiają wrażenie zdradzających. Powody mogą być różne – chęć ukrycia utraty pracy, nałóg, spotykanie się z kimś nieakceptowanym przez współmałżonka itp. Istotne jest, by dokładnie przekazać agencji detektywistycznej, czego się od niej oczekuje – wówczas na pewno uda się wypracować wyjście z każdej sytuacji.

Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz skorzystać z naszych usług detektywistycznych?

Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne. Pamiętaj o naszej stronie internetowej: Agencja Detektywistyczna.


    One Comment

    Comments are closed.