Oszust matrymonialny

Mianem oszusta matrymonialnego określa się kłamcę poszukującego samotnych kobiet, z którymi najpierw nawiązuje bliską znajomość, a następnie stara się przejąć nad nimi kontrolę i wyłudzić ich majątek. Przez bardzo długi czas jest on w stanie podszywać się pod inną osobę lub udawać kogoś, kim nie jest. Oszust matrymonialny żeruje na łatwowierności, naiwności i potrzebie bliskości swoich ofiar. Jedną z najbardziej znanych postaci tego typu w naszym kraju był Jerzy Kalibabka, który między 1978 a 1982 roku oszukał ponad 3000 kobiet.

Przeczytaj nasz najnowszy artykuł o zjawisku zwanym Sextortion

W przeszłości, oszuści matrymonialni szukali swoich ofiar w barach, restauracjach, klubach oraz sanatoriach. Skupiali się oni na bogatych kobietach, chcąc przejąć ich majątek. Obecnie najczęściej można się spotkać z nimi na internetowych portalach randkowych oraz aplikacjach służących do poznawania nowych ludzi. Schemat ich działania jest zawsze podobny. Oszuści matrymonialni podają się za osoby pokrzywdzone przez los, co ma na celu wzbudzić litość w potencjalnej ofierze. Wielokrotnie kontaktują się z kobietą, chcąc poznać jej plan dnia. Gdy znajomość się rozwija, proszą ją o pieniądze, proponują założenie wspólnego biznesu lub wprowadzają się do niej.

Do czynienia możemy mieć z następującymi metodami działania oszustów matrymonialnych:

  • Na biznesmena — mężczyzna postępujący według tego schematu ubiera się w eleganckie garnitury i zabiera swoją ofiarę do drogich, eleganckich restauracji. Po pewnym czasie proponuje kobiecie interes życia, dzięki któremu również ona uzyska wysoki status materialny. Jedyne, co musi zrobić, to zainwestować wszystkie swoje oszczędności.
  • Na weterana wojennego — oszust gra na uczuciach swojej ofiary, racząc ją traumatycznymi, łzawymi opowieściami z pola bitwy.
  • Na amerykańskiego żołnierza — metoda ta opiera się o wykreowanie postaci wojskowego stacjonującego w bazie w Afganistanie czy Iraku lub takiego, który właśnie wraca z misji wojskowej.
  • Na wdowca z dzieckiem — technika ta polega na tym, że mężczyzna kreuje się na osobę samotną, którego żona zmarła i która jest zmuszona do samotnej opieki nad dzieckiem. Ma to na celu wzbudzić w ofierze współczucie i chęć pomocy.

Oszust matrymonialny jest manipulantem i doświadczonym kłamcą. Sprawia to, że jest on w stanie z łatwością uśpić czujność nawet tych, kobiet, które wydawałoby się, że nie są łatwowierne. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z oszustem matrymonialnym? Osoba tego typu podaje bardzo mało informacji na swój temat. Nie poznaje swojej wybranki z rodziną i przyjaciółmi. Zamiast tego, żali się na swoje nieszczęśliwe dzieciństwo i niesprawiedliwe traktowanie przez bliskich. Mimo krótkiego stażu znajomości, często wspomina o pieniądzach i regularnie pożycza coraz większe sumy. Oszust matrymonialny jest mistrzem w prawieniu komplementów, które są w stanie oczarować każdą, nawet najbardziej pewną siebie kobietę. Proponuje on spotkania wyłącznie u swojej wybranki. Nie chce, by to ona dzwoniła czy pisała do niego, a zamiast tego karze czekać na kontakt ze swojej strony.

Masz jakiekolwiek pytania? Padłaś lub padłeś ofiarą oszusta matrymonialnego? Chcesz skorzystać z naszych usług detektywistycznych?. A może jesteś ofiarą szantażu?

Nie wahaj się – pomożemy rozwiązać Twój problem! Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne. Pamiętaj o naszej stronie internetowej: Agencja Detektywistyczna.


    3 Comments

    1. […] to niestety również bardzo częsta metoda działania przestępców, zwłaszcza oszustów, w tym oszustów matrymonialnych. Ulegamy im głównie wtedy, kiedy prognozowany zysk, który nam deklarują jest znaczny, a […]

    Comments are closed.