“Jak wynająć prywatnego detektywa“. To bardzo często wpisywana fraza w wyszukiwarkach internetowych przez osoby potrzebujące nagłej i fachowej pomocy detektywa. Wyświetlenie po wpisaniu słów wynajmę detektywa i „kliknięciu” w wybraną stronę – link być może otrzymamy natychmiast, ale czy będzie to oferta fachowej, profesjonalnej pomocy? O tym dowiemy się dopiero w trakcie lub po wykonaniu usługi przez agencję lub biuro detektywistyczne. Jak wybrać właściwie? Jakimi kierować się przesłankami? By trafić do specjalistów, a nie do „detektywów z licencjami fryzjerskimi” jak mawiają w branży i wcale nie chodzi o to, że fryzjerzy kojarzą się źle, ale fryzjer jest od fryzury, a detektyw powinien być od … no właśnie od czego i jaki?
Zacznijmy od tego, że rynek usług detektywistycznych reguluje ustawa o Usługach detektywistycznych z dnia 6 lipca 2001 r. (Dz.U.2002, Nr 12, poz. 110 z póź. zm.) i to ona określa zasady prowadzenia działalności tego specyficznego bądź co bądź zawodu. Przepis ten wyraźnie formułuje jakie wymogi powinna spełniać osoba – przedsiębiorca by stać się detektywem. Jakie ma obowiązki a jakie prawa, czego możemy żądać, a czego nie od detektywa. Każde legalnie prowadzone biuro lub agencja detektywistyczna (a z tym niestety bywa różnie) powinno być wpisane do rejestru przedsiębiorców wykonujących działalność regulowaną w zakresie usług detektywistycznych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Osoba, która przedstawia się jako detektyw powinna okazać licencję, a wykonywane przez nią czynności muszą być obligatoryjnie ubezpieczone w zakresie odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody wyrządzone podczas realizacji działań detektywistycznych. Zdobyć licencję detektywa dziś jest łatwiej niż zostać początkującym uczniem fachu fryzjerskiego. Po tzw. „uwolnieniu zawodów” od stycznia 2014 r. profesjonalizm detektywów nie jest już sprawdzany. W wyniku deregulacji ustawy o usługach detektywistycznych państwowy egzamin na licencje został zniesiony, a samo szkolenie nie gwarantuje odpowiedniej wiedzy detektywa.
Dlatego tak ważne jest by wpisując w wyszukiwarce Google: wynajmę detektywa kliknąć na tego właściwego. Profesjonalne biura i agencje detektywistyczne zatrudniają tylko i wyłącznie specjalistów, a są to byli oficerowie służb specjalnych Wywiadu, Kontrwywiadu, Wywiadu Celnego i Skarbowego. Funkcjonariuszy Wydziałów Zabójstw, Dochodzeniowych i Cyberprzestępczości, żołnierze z jednostek „GROM”, „BOA” oraz BOR, funkcjonariusze operacyjnych Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej czy fachowcy z Centralnego Biura Śledczego Policji. Agencje takie i biura często też współpracują bardzo blisko z kancelariami prawniczymi z dużym doświadczeniem zawodowym w obszarach i dziedzinach wchodzących w skład ich ofert i realizowanych usług. Dlatego warto przy pierwszym kontakcie wprost zapytać jaką kadrę tworzy biuro lub agencja z której chcemy skorzystać, jak planują wykonać zadanie i czy jego realizacja będzie udokumentowana odpowiednimi materiałami dowodowymi. Naprawdę szybko można się zorientować czy mamy do czynienia z profesjonalistami czy dyletantami. Tu też mała podpowiedź, że albo coś jest wykonane tanio albo dobrze! Kiedy wpiszemy w komputerze, telefonie wynajmę prywatnego detektywa na pewno oprócz wielu wyświetli się kilka linków do strony ProDetektyw – to właściwy, trafny wybór, gwarantujący wszystko to o czym pisaliśmy – wynajmij detektywa z agencji ProDetektyw i sprawdź nas!
Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz skorzystać z naszych usług detektywistycznych?
Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.
Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne. Pamiętaj o naszej stronie internetowej: Agencja Detektywistyczna.
[…] co zwrócić uwagę wynajmując detektywa? Należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak dyspozycyjność, bieżący kontakt telefoniczny, […]