Windykacja i wywiad gospodarczy

Windykacja

Zaufanie to szczególne uczucie, jest jedną z podstawowych więzi międzyludzkich zarówno wobec bliskich jak i tych dopiero co poznanych. Obdarzamy kogoś zaufaniem bo wierzymy, że jego działania w przyszłości okażą się zgodne z naszymi oczekiwaniami i/lub zgodne z tym co nam przyrzeczono. Pomimo to, zdarza się, iż to zaufanie zostaje wystawione na próbę, czekamy, prosimy, wzywamy i wierzymy cały czas – mamy nadzieję, że jednak otrzymamy to co nasze z powrotem. Wzbudzanie zaufania to niestety również bardzo częsta metoda działania przestępców, zwłaszcza oszustów, w tym oszustów matrymonialnych. Ulegamy im głównie wtedy, kiedy prognozowany zysk, który nam deklarują jest znaczny, a obiecywane profity (często w początkowej fazie nawet wypłacane) przysłaniają nam racjonalną ocenę sytuacji. W końcu cierpliwość nasza się kończy dzwonimy, wzywamy do zapłaty, idziemy do sądu, komornika i …. Nic! Dłużnika albo nie można znaleźć, albo nie ma on już żadnego majątku, lub też przygotował taką historię swojej niewypłacalności, upadłości, likwidacji podmiotu, bankructwa, że sami zaczynamy w nie wierzyć. W skład agencji detektywistycznej ProDetektyw wchodzą byli, bardzo doświadczeni funkcjonariusze Policji, Wywiadu Skarbowego i Celnego, Krajowej Administracji Skarbowej, wywiadowcy operacyjni czyli funkcjonariusze, którzy specjalizują się w sprawach gospodarczych i windykacyjnych. Fachowcy, którzy wiedzą jak działają organy państwa, jak nieskuteczna jest dziś ochrona wierzycieli, jak zachować się w danej sytuacji, która Ciebie/Twoją Firmę być może przytłacza, a dla nich to chleb powszedni. Potrafią doskonale zidentyfikować i rozpracować nawet najbardziej zagmatwane „modus operandi” przestępców, oszustów i malwersantów. Mają sposoby na zidentyfikowanie majątku dłużnika zarówno tego formalnego jak i ukrytego. Nie ma sytuacji bez wyjścia, ale każda trudna wymaga rzetelnej oceny i analizy, oraz ewentualnego fachowego wsparcia. Agencja detektywistyczna ProDetektyw – zrobi wszystko żeby nie zagasić tej ostatniej iskierki nadziei jaka została na odzyskanie Twojego długu – wierzytelności.

Zostałeś oszukany przez nieuczciwego kontrahenta, inwestora któremu powierzyłeś swoje środki, bądź po prostu ktoś winny jest Ci Twoje pieniądze – przyjdź opowiedz nam o tym. Uczciwie odpowiemy jakie są szanse na ich odzyskanie. Zanim pójdziesz po sprawiedliwość do sądu, komornika i wydasz duże pieniądze ( być może już to zrobiłeś) po to aby się dowiedzieć, że i tak nie ma skąd ich ściągnąć. My zrobimy to dużo taniej i szybciej. Zapukamy do drzwi dłużnika i wskażemy gdzie ma środki na to aby oddać dług. Przedstawimy argumenty, które pozwolą odzyskać Twoje pieniądze, a Twojemu dłużnikowi odzyskać twarz, spokój sumienia i przyszłość bez kłopotów.

Wywiad gospodarczy

Wywiad rynkowy to bardzo szerokie pojęcie kojarzące się zazwyczaj z pozyskiwaniem informacji na temat gospodarki przedsiębiorstw i rynku na którym działają. Struktury korporacyjne, bardzo rozbudowane organizacyjnie podmioty prawa handlowego, podmioty powiązane i zależne od dużych grup kapitałowych, spółki cywilne czy wreszcie jednoosobowe podmioty gospodarcze osób fizycznych – wszystkich ich wiąże jedno: pieniądze, ludzie i uwarunkowania polityczne, społeczne, prawne. Ale bez jednego wyżej wymienionego elementu: L U D Z I – pozostałe nie osiągną samoistnie realizacji jakichkolwiek przedsięwzięć, dynamiki gospodarczej, fuzji czy też upadłości, likwidacji lub przejęcia konkurencji itp. Od prezesów, wspólników, prokurentów, cichych właścicieli, pracowników i współpracowników, kierowców i sekretarek, prawników i urzędników, kontrolerów i nadzorców – zależy nieraz więcej niż od prosperity biznesowej. Jak do nich dotrzeć? Jak sprawdzić kto faktycznie kryje się za nic niemówiącą z nazwy spółką kapitałową? Jaką posiadają wiedzę i z kim się nią dzielą? Dlaczego konkurencja ma kilkakrotnie lepsze wyniki sprzedażowe? Jaki posiadają majątek oficjalnie a jaki ukryty? Gdzie transferują wyprowadzane nielegalnie pieniądze? W Jaki sposób „piorą środki finansowe”, które pochodzą ze źródeł nielegalnych? Pytań jest tyle, ile możliwych zdarzeń i sytuacji gospodarczych na rynku. Które z nich nurtuje Ciebie – Twoją Firmę? Agencję detektywistyczną ProDetektyw, tworzą między innymi byli funkcjonariusze Wywiadu Skarbowego i Celnego, Krajowej Administracji Skarbowej, Wydziałów do Walki z Zorganizowaną Przestępczością Gospodarczą Centralnego Biura Śledczego Policji specjalizujący się w tematyce gospodarczej ktoś z nich, a może nawet cały zespół zawiązany na potrzeby Twojego zlecenia – odpowie, uczciwie i rzetelnie na pytania, które Ciebie interesują. Nasi specjaliści zaplanują kombinację operacyjną, która pozwoli zdobyć to, co wydawało się wcześniej niemożliwe do zdobycia.

Czasami mogą wyniknąć sytuacje, w których Ty lub Twoja firma potrzebuje odpowiedzi na skomplikowane pytania, aby chronić swoje interesy biznesowe i osobiste. Na szczęście masz partnera w postaci Naszej agencji detektywistycznej, która pomoże Ci uzyskać odpowiedzi na twoje problemy. Wywiad gospodarczy jest często najskuteczniejszym narzędziem do podejmowania właściwych i odpowiedzialnych decyzji. Ma za zadanie chronić firmę przed stratami finansowymi i konsekwencjami wynikłymi z nawiązania współpracy z nieuczciwym partnerem w interesach. Formy w jakiej Nasza firma detektywistyczna pozyskuje informacje to: elektroniczna, technikami operacyjnymi oraz agenturalna.

Dzięki czynnościom podejmowanym w ramach tych form możemy prześwietlić zarówno dotychczasowych, jak i przyszłych kontrahentów biznesowych.

Wywiad gospodarczy to zbieranie danych : o faktach, wydarzeniach oraz planach. Ponadto o projektach określonych konkurencyjnych firm, ich analiza pod kątem wiarygodności i przydatności gospodarczej, a następnie przekazanie jej zleceniodawcy z należytym wyprzedzeniem, w takiej postaci, która zapewni jej optymalne wykorzystanie.

Chciałbyś sprawdzić kontrahenta?

Masz możliwość jego sprawdzenia w 64 zróżnicowanych źródłach informacji gospodarczej m.in.:

 • Biura Informacji Gospodarczej i Kredytowej
 • BGW
 • KGW
 • Dlugi.info
 • Dotacje Unii Europejskiej
 • Ostrzeżenia KNF
 • Anti-Money Laundering
 • Lista sankcyjna UE
 • InfoVeriti
 • Informator Upadłościowy
 • Rejestr Zapytań IK
 • REGON

Do raportu dołączamy także, analiza finansową danej firmy, zadłużenia, giełdy wierzytelności.
Dodatkowo sprawdzamy ruchomości, nieruchomości, a także nieruchomości zbyte do 5 lat wstecz.
Ponadto, oferujemy windykację dłużnika przez profesjonalnych windykatorów, którzy wypracowali przez lata metody które o wiele intensywniej mobilizują dłużnika do spłaty zadłużenia.
Oferujemy kompleksową pomoc wyspecjalizowanej kancelarii prawnej.

Nasze specjalizacje

 • Prowadzenie wewnętrznych śledztw i przesłuchań z zachowaniem szczególnej dyskrecji
 • Negocjacje i windykacja dłużnika
 • Odzyskiwanie wierzytelności
 • Zwalczanie szpiegostwa gospodarczego
 • Weryfikacja pracownika lub kandydata do pracy
 • Dyskretna weryfikacja kontrahentów
 • Rozpoznanie zagrożeń dla konkretnego projektu
 • Śledztwa gospodarcze
 • Prześwietlanie pracowników pod kątem wynoszenia istotnych informacji
 • Naruszenia zakazu konkurencji
 • Naruszenia praw patentowych

Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz skorzystać z naszych usług detektywistycznych?

Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne. Pamiętaj o naszej stronie internetowej: Biuro Detektywistyczne.