Ile kosztuje wynajęcie detektywa

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Ile kosztuje wynajęcie detektywa. Nie zawsze można jednoznacznie oszacować końcowy koszt usługi realizowanej przez detektywa. Wpływa na to wiele czynników, które trudno jest nieraz przewidzieć zaraz po przyjęciu zlecenia. Już w trakcie realizowania czynności detektywistycznych mogą wystąpić okoliczności, które wpłyną na czas i zakres prowadzonej sprawy, mogą pojawić się trudność, które zdeterminują zastosowanie bardziej wyrafinowanych i zaawansowanych metod śledztwa detektywistycznego niż planowano to na wstępie oraz mogą pojawić się inne elementy, które ostatecznie zwiększą koszty działań biura detektywistycznego choćby dla przykładu podać dodatkowe koszty jak np. pobyty w restauracjach, hotelach czy przejazdy w miejsca bardzo odległe, których nie brał pod uwagę zleceniodawca sprawy przychodząc do biura detektywistycznego. W takich przypadkach bardzo ważnym aspektem jest płynna komunikacja z prywatnym detektywem, który na bieżąco powinien przekazywać informację o postępach w sprawie, a przede wszystkim o ewentualnym wzroście kosztów, o których należy powiadomić zleceniodawcę.

To czy można wykonać zadanie, które znacząco podniesie koszt zlecenia należy bezwzględnie uzgodnić ze zleceniodawcą, który wyrazi lub nie zgodę na np. przejazd do innego odległego bardzo miasta czy pobyt w drogim hotelu. Bardzo często podczas realizacji zlecenia detektywistycznego dochodzi do sytuacji, których ujawnienie zdobytych informacji dla zleceniodawcy oznacza diametralne zmiany w jego dotychczasowym życiu, życiu jego dzieci lub całej nawet rodziny. Dlatego tak ważny jest moment wynajęcia prywatnego detektywa, jest to wybór, który musi być bardzo przemyślany. A przy nim powinno się wziąć pod uwagę wiele czynników jak opinie dotychczasowych klientów, doświadczenie zawodowe detektywów, kreatywność, elastyczność oraz oczywiście zachowanie pełnej dyskrecji. Ceny usług detektywistycznych w tej branży na przykład choćby z za obserwację oscylują w granicach od 100 zł do 250 zł netto za godzinę pracy zespołu detektywów. Tani nie znaczy gorszy, a droższy nie znaczy, że będzie lepszy.

Na co zwrócić uwagę wynajmując detektywa? Należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak dyspozycyjność, bieżący kontakt telefoniczny, wizyta w biurze, ilość dostępnych detektywów przez konkretne biuro. Inną wydajność będzie miał jeden detektyw pracujący przy pięciu zleceniach jednocześnie, a inną grupa kilku zespołów obserwacyjnych dostępnych od zaraz, bo akurat tego wymaga specyfika zlecenia. Nie bez znaczenia jest też sprzęt i urządzenia jakim dysponują biura detektywistyczne. Te profesjonale wyposażone są w specjalistyczny sprzęt do obserwacji, posiadają duży park samochodowy, urządzenia do monitoringu trudno dostępnych miejsc i obszarów oraz obserwacji w nocy itp. Dysponują możliwością natychmiastowego zaoferowania usługi wykrywania podsłuchów i lokalizatorów GPS itd. Zarówno pytań jak możliwych odpowiedzi na nie jest tyle ile możliwych rozwiązań czy sytuacji życiowych. Konsultanci agencji detektywistycznej ProDetektyw są zawsze do dyspozycji, udzielą precyzyjnych i profesjonalnych informacji oraz odpowiedzą na pytania, które można zadać bezpośrednio lub za pomocą anonimowego live chata przy zachowaniu pełnej dyskrecji i anonimowości.