Zatrudnię detektywa czyli jak wynająć prywatnego detektywa

Usługi detektywistyczne stają się coraz popularniejsze. Jeśli zastanawiasz się, czy do rozwikłania trudnych spraw zatrudnić agencję detektywistyczną czy może lepiej działać na własną rękę – przeczytaj poniższy tekst. Rozwiejemy Twoje dylematy.

Zatrudnię detektywa czyli prywatny detektyw potrzebny od zaraz!

Usługi detektywistyczne coraz częściej stają się dla wielu z nas koniecznością i ogromnym wsparciem w sytuacjach kryzysowych. Dzięki zatrudnieniu agencji detektywistycznej możesz uzyskać dowody, które okażą się niezbędne podczas dowiedzenia niewinności przed sądem.

Sprawy rodzinne trafiające do sądu nie są niczym przyjemnym dla żadnej ze stron – okazują się jednak w wielu przypadkach konieczną ostatecznością. Dowody, które są w stanie potwierdzić rację jednej ze stron są często na wyciągnięcie ręki. Jak je zdobyć? Gdzie ich szukać? Te pytania pojawiają się w głowie niejednego z nas. Nie każdy także ma świadomość w jakiej formie i jak udokumentować je, by dla sądu stały się znaczącym dowodem. Niebagatelne znaczenie dla rozwoju sprawy mogą mieć wszelkie materiały: zdjęcia, filmy, SMS-y i screeny wiadomości z popularnych komunikatorów, ale także zeznania świadków lub nagrania.

Zbieranie wszelkiej maści dowodów nie jest jednak proste – warto mieć wiedzę i doświadczenie, amatorskie działania mogą skutkować odwrotnym do zamierzonego celem. Co więcej – brak wyczucia często staje się powodem zerwania lub nadszarpnięcia relacji z bliskimi i rodziną.

Zalety wynajęcia prywatnego detektywa

Chcąc wynająć profesjonalną agencję detektywistyczną nie musimy się martwić o nic. Zlecamy zadanie, płacimy i czekamy na efekt – taki wybór jest z pewnością jednym z najpewniejszych działań. Agencja detektywistyczna działa dzięki licencji, a wszelkie działania poparte są latami doświadczeń i znajomością przepisów – dzięki temu nie musimy martwić się o podważenie dowodów. Agencje mają prawo przetwarzać dane osobowe, czego osoby prywatne czynić nie mogą.

Profesjonalny detektyw pomoże w sprawach rodzinnych (najczęstsze: zdrady małżeńskie) i spadkowych, ponad to pozwoli zdobyć dowody do spraw o ustalenie sprawowania opieki nad dzieckiem, ustalenie zdolności alimentacyjnych, pomoże w kwestiach tzw. uprowadzenia rodzicielskiego – kwestia ustalenia pobytu dziecka jest kluczowa dla komfortu i spokoju ducha drugiego rodzica. Prywatny detektyw bywa wynajmowany także przez firmy, które pragną zweryfikować swoich (przyszłych) pracowników. Jest to dość popularne podczas zawierania umów mających zapis o zakazie pracy u  konkurencji oraz umów z klauzulą poufności. Biuro detektywistyczne okaże się niezawodną pomocą podczas dochodzeń w kwestii włamań czy kradzieży, jak również wszelkiego rodzaju oszustw i wymuszeń.

Firma detektywistyczna dysponuje profesjonalnym sprzętem, który w sposób niezwykle skuteczny pozwoli zebrać najpotrzebniejsze dane oraz kluczowe dowody. Są to lokalizatory GPS, podsłuchy, wykrywacze podsłuchów czy ukryte kamery. Znajomość nowych technologii, ale także prawa wśród pracowników firm detektywistycznych sprawia, że pozyskanie danych staje się znacznie prostsze.

Działanie na własną rękę

Działanie na własną rękę w celu pozyskania dowodów koniecznych do przedstawienia podczas spraw sądowych nie jest łatwe. Ale wykonalne. Wystarczą duże pokłady cierpliwości, ostrożności i uwagi. Głównym mankamentem i przewagą profesjonalnych agencji nad samodzielnym działaniem jest brak odpowiedniego sprzętu. Z pomocą jednak przychodzi sklep detektywistyczny. Profesjonalna obsługa pomoże i doradzi w kwestii zakupu niezbędnego sprzętu i gadżetów, dzięki którym gromadzenie danych będzie łatwiejsze. W asortymencie sklepu znajdziesz zarówno pudełka, etui blokujące sygnały, ukryte kamery, lokalizatory GPS czy podsłuchy.

Kolejną przeszkodą działań na własną rękę jest brak licencji i odpowiedniego doświadczenia. Należy pamiętać, że wszelkie zgromadzone przez detektywa dowody zostają zamieszczone w tzw. sprawozdaniu końcowym, które wedle przepisów prawa jest dowodem prywatnym mówiącym o zakresie działań detektywistycznych i dla sądu staje się środkiem dowodowym, którego moc ocenia sąd według własnych zasad.

Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz skorzystać z naszych usług detektywistycznych?

Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne.