Zdrada małżeńska – jak zachowuje się osoba, która zdradza

Zdrada jest złożonym i wielowymiarowym zjawiskiem, które wywiera znaczący wpływ na relacje międzyludzkie oraz życie osoby zdradzanej i zdradzającej. Rozpoznanie zdrady nie zawsze jest proste, ponieważ osoby zdradzające często starają się ukryć swoje działania. Z tego artykułu dowiesz się, jak zachowuje się osoba, która zdradza, jakie są pierwsze oznaki zdrady, oraz dlaczego warto zatrudnić detektywa od zdrady.

Jak zachowuje się osoba, która zdradza – charakterystyczne symptomy zdrady

Zdrada jest zjawiskiem, które ma głębokie uwarunkowania emocjonalne, a osoby zdradzające często działają w wyniku różnych i nie zawsze jasnych motywacji, takich jak: poszukiwanie emocji, niezadowolenie ze związku lub problemy z własną samooceną.

Dla osoby będącej w związku małżeńskim lub nieformalnym zazwyczaj niezwykle ważne jest poczucie bycia dla partnera jedyną i wyjątkową osobą. Dlatego w momencie, kiedy tracimy wież z ukochaną osobą, często myślimy o tym, czy w jej życiu jest ktoś inny. Szukamy także oznak zdrady i zastawiamy się nad tym, jak zachowuje się osoba, która zdradza.

Osoba, która zdradza partnera, zazwyczaj może mieć różne zmiany w zachowaniu, które mogą być symptomami zdrady. Oznaki zdrady żony lub męża mogą dotyczyć zmian w codziennych rutynach, tajemniczości, a także zmiany w komunikacji i relacji ze współmałżonkiem. Ponadto osoby zdradzające często doświadczają mieszanych emocji, takich jak poczucie winy, lęk, a nawet agresja. Agresja występująca w szczególności u mężczyzn, zazwyczaj bywa pierwszym objawem zdrady męża.

Zachowanie żony po zdradzie

Kobiety, które zdradzają, często zmieniają swoje zachowanie, stając się bardziej tajemnicze, unikając intymności z partnerem, czy wykazując niespodziewane zainteresowanie nowymi aktywnościami. Do głównych symptomów zdrady, które mogą zdradzić podwójne, życie partnerki należą:

 • Tajemniczość – kobieta może stać się bardziej tajemnicza, unikać odpowiadania na pytania o swoje działania.
 • Chłód emocjonalny – zdradzająca żona może stać się bardziej zdystansowana emocjonalnie wobec męża.
 • Krytyka wobec współmałżonka – kobieta zakochana w kochanku może zacząć częściej krytykować męża oraz skarżyć się na różne aspekty związku.
 • Większe zainteresowanie wyglądem – zdradzająca żona najczęściej zaczyna bardziej dbać o swój wygląd, czyli zmienić styl ubierania, chodzić na wizyty u fryzjera i kosmetyczki.
 • Zmiana zachowania w sypialni – kobieta mająca kochanka może wykazywać zwiększone lub odwrotnie zmniejszone zainteresowanie intymnością z mężem.
 • Zwiększona aktywność w sieci – romansująca kobieta może spędzać więcej czasu w internecie oraz być bardziej ostrożna w korzystaniu z telefonu i komputera.

Charakterystyczne zachowania męża po zdradzie

Mężczyźni zdradzający mogą wykazywać podobne do kobiet symptomy zdrady takie jak niespodziewane zmiany w zachowaniu, wycofanie emocjonalne, zwiększone wydatki finansowe, czy tajemniczość. Wśród pierwszych oznak zdrady żony przez męża wymienia się:

 • Zmiana nawyków – nowe lub nieregularne godziny wstawania i wyjścia z domu, często pod pretekstem zobowiązań zawodowych.
 • Potajemne rozmowy telefoniczne – częste rozmowy prowadzone szeptem i poza zasięgiem wzroku partnerki, tajemniczość w komunikacji sms-owej.
 • Wahania nastroju – napady złości i nieuzasadniona irytacja lub niestabilność emocjonalna oraz zmienne uczucia wobec partnerki. Wahania nastroju i nerwowość mogą być spotęgowane, jeśli zdradzający mąż stał się ofiarą szantażu emocjonalnego kochanki.
 • Nie okazywania uczuć żonie – zmniejszenie oznak czułości i bliskości wobec partnerki.
 • Nadmierne okazywanie uczuć partnerce – niespotykane dotąd wyznania miłości, kwiaty i drogie prezenty.
 • Zmiana potrzeb seksualnych – niespodziewane i nagłe zmiany w pożądaniu seksualnym lub brak zainteresowania seksem z żoną.
 • Przesadna troska o prywatność – zmiana hasła do telefonu, ciągłe chodzenie z telefonem.

Zdrada w internecie – poznaj oznaki zdrady w sieci

Obecnie podobnie jak inne aktywności między ludzkie także działania związane z flirtem i zdradą mają miejsce w sieci, a w szczególności w mediach społecznościowych i na portalach randkowych. Najczęstszymi symptomami zdrady w sieci są:

 • Ukrywanie aktywności online – flirtujący w sieci partner może kasować historię przeglądania lub używać przeglądarek w trybie incognito.
 • Częste korzystanie z social mediów – zmiana aktywności partnera w mediach społecznościowych, np. częstsze aktualizacje statusu lub zdjęć.
 • Nowe, tajemnicze konta w sieci – zakładanie nowych profili w mediach społecznościowych lub na portalach randkowych.
 • Tajemnicze wiadomości i komunikaty – częste sięganie po telefon w związku z wysyłaniem i otrzymywaniem wiadomości lub powiadomień, które są szybko usuwane.
 • Zmiany w zachowaniu – zdradzający w sieci partner często jest nerwowy, zmienia hasła, trzyma telefon przy sobie przez cały czas.

Lista symptomów zdrady może się różnić w zależności od usposobienia danej osoby, niemniej jednak sygnałem ostrzegawczym powinny być dla współmałżonka wszelkie zmiany w zachowaniu męża lub żony.

Podejrzewasz zdradę – wynajmij detektywa od zdrad

Zdrada jest główną przyczyną rozwodów, a jej udowodnienie ma istotne znaczenie w uzyskaniu rozwodu z orzeczeniem o winie i alimentów przez zdradzonego współmałżonka. Dlatego osoby, które podejrzewają zdradę przez współmałżonka i chcą uzyskać rozwód z orzeczeniem o jego winie, powinny zbierać dowody zdrady.

W tym celu warto skontaktować się z Biurem Detektywistycznym i skorzystać z usług detektywa od zdrad. Detektyw specjalizujący się w sprawach zdrad zbierając dowody zdrady poprzez obserwację i śledztwo pomaga udowodnić niewierność małżonka.

Doświadczeni detektywi od zdrady wykorzystują różne metody, w tym śledzenie, monitorowanie aktywności online, fotografowanie i filmowanie. Celem jest zebranie materiału dowodowego, który może być użyty w postępowaniu sądowym lub w celu rozwiania wątpliwości klienta.

Ponadto specjalizujący się w przestępczości internetowej detektyw może również przeanalizować aktywności w sieci, które mogą być dowodem zdrady jednakowo tej fizycznej, jak i online-owej.

Czym jest tester wierności?

Do udowodnienia zdrady służy także tester wierności. Za pojęciem testera wierności kryją się dwa odmienne narzędzia, służące do wykrywania zdrady.

Po pierwsze tester wierności to usługa oferowana przez niektóre agencje detektywistyczne lub firmy, które specjalizują się w testowaniu lojalności partnera. W tym celu podstawiona osoba doprowadza do flirtu z osobą podejrzaną o niewierność. Celem doprowadzenia do takiej sytuacji uwodzenia jest sprawdzenie, jak osoba ta zareaguje na zaloty i czy wykazuje skłonności do niewierności. Wyniki takiego testu mogą dać partnerowi odpowiedź na pytanie o lojalność partnera.

Druga metoda sprawdzania wierności partnera nazywana testerem wierności dotyczy przeprowadzenia badania laboratoryjnego w celu wykrycia śladów nasienia. Jeżeli w dostarczonej próbce będącej prześcieradłem lub bielizną zostanie wykryta obecność nasienia, można dzięki badaniu DNA zidentyfikować osobę, od której pochodzi dany materiał genetyczny.

Podsumowując, zdrada to bardzo trudna sytuacja, której dopuszczają się zarówno mężczyźni jak i kobiety. W związku z tym zdrada jest główną przyczyną rozwodów i podstawą do orzeczenia przez sąd winy rozpadu małżeństwa dla osoby zdradzającej oraz otrzymania przez osobę zdradzoną alimentów. Jednak aby tak się stało, warto dostarczyć do sądu niepodważalne dowody zdrady.

W celu uzyskania takich dowodów warto skorzystać z usług detektywa. W Agencji Detektywistycznej ProDetektyw pracują doświadczeni w sprawach związanych ze zdradami i pozyskiwaniem ich dowodów detektywi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z bogatej oferty usług Biura Detektywistycznego ProDetektyw np. korzystając z jednej z usług testera wierności.

Masz jakiekolwiek pytania? Potrzebujesz pomocy?

Nie wahaj się. Rozwiążemy Twój problem. Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne.


  One Comment

  1. […] Zdrada jest zjawiskiem, które ma głębokie uwarunkowania emocjonalne, a osoby zdradzające często działają w wyniku różnych i nie zawsze jasnych motywacji, takich jak: poszukiwanie emocji, niezadowolenie ze związku lub problemy z własną samooceną. Natomiast zrozumienie motywów zdrady jest niezwykle istotne dla rozpoznania tego, jak zachowuje się osoba, która zdradza. […]

  Comments are closed.