Jak wykryć podsłuch. Rodzaje podsłuchów.

Na ryzyko bycia podsłuchiwanym narażeni są między innymi politycy, wojskowi, osoby posiadające dostęp do tajemnic państwowych, pracownicy decyzyjni w różnego rodzaju przedsiębiorstwach oraz partnerzy podejrzewający swoją drugą połówkę o zdradę. Urządzenia podsłuchowe mogą zostać schowane zarówno w gniazdku elektrycznym, jak i lampie, zegarku czy panelach podłogowych. W jaki sposób można je wykryć?

Do czynienia możemy mieć z następującymi rodzajami urządzeń podsłuchowych:

  • Urządzeniami rejestrującymi — tym, co je wyróżnia jest to, że nie wysyłają dźwięku na bieżąco, lecz nagrywają to, co dzieje się w ich zasięgu. Tego typu podsłuchy mogą zostać ukryte między innymi w długopisie czy pendrivie. Najbardziej zaawansowane modele są aktywowane głosem i posiadają oszczędną, pojemną baterię oraz duży zasięg. Takie urządzenia nie znajdują zastosowania wówczas, gdy chce się natychmiastowo zareagować na działanie danej osoby. Wymagają one także wizyty w miejscu przebywania ofiary.
  • Urządzeniami transmitującymi przy pomocy sieci GSM.
  • Urządzeniami transmitującymi z wykorzystaniem fal radiowych.

Jeżeli chodzi o 2 ostatnie rodzaje podsłuchów, mają one postać niewielkich nadajników, które po aktywacji zaczynają przesyłać przechwycony dźwięk w określony sposób. Urządzenia GSM, po wybraniu numeru przypisanego do urządzenia aktywują mikrofon. Dźwięki zebrane z otoczenia przekazywane są tutaj przez sieć komórkową. Podsłuchy radiowe nadają natomiast sygnał na określonych falach radiowych. Takie urządzenia pozwalają na szybką reakcję i podsłuch na żywo. Niestety, są łatwe do wykrycia i zakłócenia. Podsłuchy radiowe działają ciągle, a GSM — tylko na żądanie.

W jaki sposób wykryć można podsłuch? Do lokalizowania urządzeń podsłuchowych wykorzystuje się specjalne detektory mające za zadanie wykrywać różnego rodzaju fale. W przypadku najprostszych modeli są to wyłącznie fale radowe. Ich funkcjonalność sprowadza się do zapalania się diod w miarę zbliżania się do źródła sygnału. Nieco bardziej zaawansowane urządzenia pokazują rodzaj wykrywanych fal, obsługują o wiele szersze spektrum częstotliwości i pozwalają tworzyć wykresy ułatwiające wykrywania anomalii. Zakres wykrywacza podsłuchów uzależniony jest od rodzaju sprzętu, ustawionej czułości i siły emisji sygnału przez pluskwę. Średnio jest to między 10 centymetrów a 1 metr od źródła sygnału. Godnym polecenia rozwiązaniem są detektory wykrywające tak zwane złącza nieliniowe będące podstawą urządzeń elektronicznych. Dobrze sprawdzają się podczas przeszukiwania miejsc, takich jak ścianki działowe czy drewniane meble. Wymagają one jednak doświadczonego operatora.

Niestety, wykrywacze podsłuchów nie zawsze zdają egzamin. W niektórych sytuacjach niezbędne okazuje się ręczne sprawdzenie danego terenu. Wówczas konieczne będzie skorzystanie z pomocy detektywa, który dokonuje fizycznej inspekcji, zakończonej sprawozdaniem z wykonanych czynności.. Dobrze przeprowadzony wywiad środowiskowy to połowa sukcesu. Proszę mieć na uwadze, ze czynności w zależności od metrażu sprawdzanej powierzchni, prace takie trwają od 2 do 3 h i w tym czasie blokowany jest sygnał GSM. Sprawdzenie takie jest 100% skuteczne i wykonane przez profesjonalny zespół naszego biura detektywistycznego, który swoje doświadczenie zdobywał latami w służbach specjalnych.
Ponadto, oferujemy możliwość sprawdzenia telefonu komórkowego i laptopa czy PC pod kątem aplikacji szpiegujących.

Po naszym sprawdzeniu mogą Państwo spokojnie przebywać w tych pomieszczeniach wiedząc, ze to co zostało wypowiedziane zostanie tylko i wyłącznie w tym miejscu.

Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz skorzystać z naszych usług detektywistycznych?

Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne. Pamiętaj o naszej stronie internetowej: Agencja Detektywistyczna.