FIRMA EKSMISYJNA - POMOC W EKSMISJI

Niechciany lokator - problem właściciela lokalu

Niechciany lokator może być prawdziwym problemem dla właściciela lokalu prywatnego czy mieszkania. Eksmisję niechcianego lokatora poprzedzają negocjacje – warto wiedzieć jak mają być prowadzone, gdy niechciany lokator nie chce się wyprowadzić.

Zdarzają się sytuacje, w których lokator / firma nie chcą opuścić nieruchomości mimo faktu, że umowa została wypowiedziana zgodnie z prawem. Eksmisja takich osób / firm jest problematyczna oraz czasochłonna. Ogarnia nas wtedy frustracja, niemoc, dochodzą do tego nerwy bo np. nieruchomość jest obciążona hipoteką.  Jest to trudne dla właściciela mieszkania, ponieważ nie ma on prawa użyć przymusu, nie pomoże tu też zaangażowanie policji. Funkcjonariusze nie mają uprawnień, aby wyprowadzić siłą takiego niechcianego lokatora z mieszkania i eksmitować go na stałe. Do tego potrzebny jest wyrok sądu wydany w postępowaniu eksmisyjnym. Co istotne, obecnie termin, w jakim gmina ma znaleźć pomieszczenie zastępcze nie jest określony, co może być utrudnieniem w egzekucji wyroku.

Jeśli chcemy podjąć skuteczne kroki celem pozbycia się niechcianych lokatorów przede wszystkim zadbać musimy o prawidłowe wypowiedzenie umowy. Umowa może być rozwiązana wskutek upływu terminu, jeśli została zawarta na czas oznaczony. Drugą opcją jest jej wypowiedzenie z zachowaniem odpowiednich terminów wypowiedzenia (mogą być one określone wedle preferencji przez strony umowy). Gdyby takiego terminu w umowie nie zawarto, zastosowanie miałby 3-miesięczny termin ustawowy.

Niezwykle istotne jest, że wypowiedzieć umowę można tylko pisemnie. Dokonanie tej czynności w innej formie sprawi, że czynność będzie nieważna. Dlatego też, wykrzyczane w awanturze lokatorowi żądanie opuszczenia mieszkania niczego w sprawie nie zmienia.

Skuteczne negocjacje z niechcianym lokatorem

Jeśli pojawiają się problemy z pozbyciem się niechcianych lokatorów, warto skorzystać z pomocy naszego biura detektywistycznego jako firmy eksmisyjnej. Dlaczego? Prowadzimy skuteczne negocjacje z osobami, które bezumownie zajmują nieruchomości. Mamy odpowiednie know-how, które pozwala przejść przez proces tego typu rozmów i zaproponować skuteczne wyjście z sytuacji. Ponadto, wszelkie umowy, zapisy odnośnie najmu są też analizowane przez współpracującą z nami kancelarię prawną specjalizująca się w tego typu sprawach.

Warto pamiętać, że prowadzenie negocjacji jest całkowicie legalnym sposobem. Właściciel nie ma obowiązku brać w nich udziału. Firmy negocjacyjne często też zabezpieczają mieszkanie poprzez wyrażenie zgody na przeniesienie lokatora do ich lokalu zastępczego, co rozwiązuje problem w przypadku ewentualnego postępowania eksmisyjnego.

Niechciani lokatorzy często dewastują mieszkanie, nie uiszczają opłat. Dodatkową trudność sprawia to, gdy właściciel musi spłacać kredyt. Dlatego zdecydowanie najlepszą opcją jest podjęcie negocjacji z niechcianym lokatorem.

Tutaj z pomocą przychodzi nasze biuro detektywistyczne. Zdajemy sobie sprawę jak ciężkie są takie sytuacje, ale z doświadczenia wiemy, że są możliwe do wykonania. Nasza oferta dotyczy nieruchomości, ruchomości, przywłaszczenia aut, itp. Jako agencja detektywistyczna, przeprowadzamy szereg analiz, obserwacji oraz innych czynności detektywistycznych. Następnie odpowiednio przygotowani przystępujemy do negocjacji z takimi osobami, które na tę chwilę mają 100% skuteczności. Zatem pomoc naszej firmy detektywistycznej jako mediatora jest bardzo istotna w profesjonalnym rozwiązaniu Twojego problemu.

Pamiętaj najważniejsza jest profilaktyka i zapobieganie. Jeżeli nie chcesz mieć problemów z niechcianym lokatorem skorzystaj z naszej usługi weryfikacji najemców. Dzięki sprawdzeniu przez naszych detektywów przyszłego lokatora masz pewność, że unikniesz problemów z najemcą.

Zapewniamy pełną dyskrecję, bezpieczeństwo oraz fachową pomoc na każdym etapie zlecenia usuwania lokatora.
Napisz bezpośrednio na nasz adres email biuro@prodetektyw.pl, zadzwoń lub napisz SMS pod numer telefonu 500 15 60 15.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Wszystkie Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne.